Nieuwe prestatieafspraken: beter wonen in Voerendaal
Vanhier Wonen, de Gemeente Voerendaal en de Huurdersbelangenvereniging Voerendaal (HBV) hebben samen nieuwe afspraken gemaakt over wonen in onze gemeente. Deze afspraken noemen we de “prestatieafspraken”. De prestatieafspraken gaan over huisvesting, betaalbaarheid, duurzaamheid, en het woonklimaat voor iedereen.
De prestatieafspraken zijn de basis voor de samenwerking tussen Vanhier Wonen, de gemeente Voerendaal en de HBV. Samen maken we afspraken over wonen, zodat plannen niet alleen op papier staan, maar ook écht worden uitgevoerd.
Wat hebben we afgesproken?
In de prestatieafspraken staan duidelijke afspraken over wonen in Voerendaal. Een paar voorbeelden van wat is afgesproken:
- Tot en met 2032 worden ongeveer 130 nieuwe sociale huurwoningen gebouwd. Deze woningen zijn zoveel mogelijk levensloopbestendig, zodat mensen er ook kunnen blijven wonen als ze ouder worden.
- Huren blijven betaalbaar, zeker voor huurders met een laag of modaal inkomen. Huurverhogingen worden zorgvuldig bekeken, zodat wonen betaalbaar blijft.
- Woningen worden verduurzaamd en energiezuiniger gemaakt. Zo besparen huurders op hun energiekosten én dit is beter voor het milieu. In 2026 krijgen woningen met energielabel E, F en G voorrang.
- Er is aandacht voor woningen voor mensen die extra zorg of begeleiding nodig hebben, bijvoorbeeld ouderen of mensen met een beperking. Zo kunnen zij comfortabel en veilig wonen.
- Samen werken we aan veilige, prettige en leefbare wijken, waar bewoners zich thuis voelen en overlast wordt aangepakt.
Waarom is dat goed voor huurders?
Deze afspraken zorgen ervoor dat wonen in Voerendaal betaalbaar, veilig en prettig blijft. Huurders kunnen rekenen op goede woningen en op aandacht voor hun woonlasten.
Door het verduurzamen van woningen kunnen huurders energie besparen en comfortabeler wonen. Ook is er aandacht voor verschillende huishoudens, zoals jongeren, ouderen en mensen met een zorgvraag.
Samen vooruit
Wethouder Ruud Braun over de prestatieafspraken:
“Met deze prestatieafspraken zetten we samen een duidelijke stap richting voldoende, betaalbare en duurzame woningen in Voerendaal. De afspraken sluiten nauw aan bij het Masterplan Wonen van de gemeente en geven concreet invulling aan onze gezamenlijke ambities voor nieuwbouw, verduurzaming en een toekomstbestendige woonomgeving voor al onze inwoners. Samen gaan we onderweg naar een woningmarkt in balans, met oog voor de behoeftes in alle kernen.”
De rol van de HBV
De HBV vertegenwoordigt de huurders en zat samen met Vanhier Wonen en de gemeente aan tafel. Zo zorgen zij ervoor dat de belangen van huurders écht meewegen bij alle plannen.
De HBV let erop dat de afspraken eerlijk zijn, dat huurders gehoord worden, en dat de uitvoering van de plannen ook goed gaat.
Ondertekening
De prestatieafspraken 2026 zijn ondertekend door:
- Ruud Braun en Patrick Leunissen, wethouders van de gemeente Voerendaal
- Conny Demas - Possen, namens de Huurdersbelangenvereniging Voerendaal
- Peter Ravestein, namens Vanhier Wonen.
Bekijk prestatieafspraken
Als u de prestatieafspraken wilt lezen, klik dan
Met deze prestatieafspraken werken we samen aan een toekomst waarin wonen in Voerendaal voor iedereen betaalbaar, veilig en prettig is.